LOGO

سنجش و اندازه گیری (روانسنجی)
انجام کارهای آماری با نرم افزار...
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

خلاقیت

خلاقیت یعنی از مسیر همیشگی نرو!
اگر مسیری که هر روز از طریق آن به مدرسه یا محل کار می رفتید مسدود شود چه می کنید؟
اگر برای طبخ غذا یکی از اقلام مورد نیازتان را کم داشته باشید چه می شود؟
اگر یکی از وسایل برقی تان از کار بیفتد چه کار می کنید؟

در این صورت باز می مانید و درمانده می شوید یا مسیر جدیدی برای رسیدن به مقصود خود پیدا می کنید؟
خلاقیت یعنی برای رسیدن به یک مقصد به وسعت محدوده ذهن شما راه وجود دارد. پس این محدوده را وسیع تر کنید. سعی کنید نقشه شهر را از بالا در ذهن خود تصور کنید. بی شمار راه وجود دارد که شما می توانید از آن ها به محل کارتان برسید. امروز یکی از آن ها را امتحان کنید. نترسید! چه چیزی از دست می دهید؟ زمانی که وقت کافی دارید این موضوع را تجربه کنید. مسلماً شما در شهر گم نمی شوید و از مسیری به مقصد خود خواهید رسید.آیا این توانایی را دارید که یک نوع غذا را به روش کمی متفاوت بپزید؟ مسلماً!


اگر کمی در برنامه روزمره زندگی خود تغییر ایجاد کنید چه می شود؟
بعضی از ما آن قدر به روزمرگی عادت کرده ایم که گاهی از فکر تغییر هم می ترسیم یا حتی حوصله فکر کردن هم نداریم. اما بدانید همواره سخت ترین قدم همان قدم اول است. اگر قدم اول را بردارید و روی غلتک خلاقیت بیفتید از زندگی کردن به شیوه ای متفاوت لذت خواهید برد.
از کنار ایده هایتان
آسان نگذرید!
آیا برادران «رایت» اولین افرادی بودند که اندیشه پرواز را در سر داشتند؟ شاید نه! اما آن ها اولین افرادی بودند که به تخیل خود احترام گذاشتند و آن را عملی کردند. احتمالا وقتی آن ها این رویای خود را با دیگران در میان گذاشتند، دیگران به آن ها خندیدند و فکر می کردند آن ها دیوانه شده اند. اما پس از عملی شدن رویایشان آن ها را تحسین کرده اند.
راستی اگر همه ما بخواهیم از مسیر همیشگی برویم که هرگز راه جدیدی کشف نمی شود!
به رویاهایتان احترام بگذارید. آن ها را بنویسید و قدری بیشتر درباره شان فکر کنید. ببینید آیا می توانید به خود آن ها نه، اما به چند قدمی شان برسید؟ قدری بیشتر جسارت داشته باشید. با خود فکر کنید اگر یک بار امتحان کنید چه چیزی از دست خواهید داد؟ حتی الامکان در مورد رویاهایتان با کسی صحبت نکنید و نگذارید کسی آن ها را به سخره بگیرد.
خود را به دیوارهای خانه تان محدود نکنید!
سعی کنید تجربه های اجتماعی خود را گسترش دهید. گاهی مسئولیت های جدید بپذیرید. با انسان های جدیدی ارتباط برقرار کنید و ببینید که واقعاً انسان ها چه قدر با هم متفاوت هستند. گاهی شنیدن یک جمله از یک شخص می تواند آغاز راهی متفاوت برای شما باشد.
شما مشکل زیاد دارید؟ خوش به حالتان!
دست و پنجه نرم کردن با مسائل و مشکلات هنر حل مسئله را به انسان می آموزد. آیا تا به حال شده در شرایط بغرنجی مثل امتحان دانشگاه، برای حل کردن یک سؤال از خود ابتکاری نشان دهید که بعدها حتی نتوانید آن را به یاد آورید؟ گذشتن از برخی مراحل زندگی سخت است اما انسان را ورزیده می سازد. شما پس از گذشت از مرحله ای سخت با افتخار بر قله پیروزی خواهید ایستاد و به همه خواهید گفت: این منم که این مسیر پرمشقت را طی کرده و این قله را فتح نموده ام.
از مشکلات نهراسید. هیچ چیز در این دنیا ماندنی نیست. روزهای روشن و شب های تاریک همه از بالای سر ما عبور خواهند کرد. اما زندگی در اصل همین حل کردن مسئله هاست و انسان های بی مشکل به شرارت دچار شده و خود برای خود مسئله می آفرینند. بنابراین اگر به مشکلاتی دچار هستند سعی کنید در بن بست استیصال متوقف نشوید، بلکه راه های بیشتر و بیشتری برای حل این مشکل طراحی کنید. شما یک انسان و اشرف مخلوقات هستید و خداوند دوست دارد شما را در این امتحان های کوچک سرافراز ببیند نه مستأصل و سردرگم! پس بدانید: «همیشه راه بهتری وجود دارد و شما آن را پیدا خواهید کرد!»برچسب ها : خلاقیت، روش خلاقیت، ایجاد خلاقیت، موانع خلاقیت
» آزمون های سلامت ( ۱۳٩٤/۱٢/۳ )
» آزمون T هتلینگ ( ۱۳٩٤/۱٠/٢٩ )
» شعر عاشقم ( ۱۳٩۳/۱٢/۱٩ )
» لیست پرسشنامه های موجود ( ۱۳٩۳/٢/۱٩ )
» نگرش سیستمی ( ۱۳٩٢/۱٠/٢۳ )
» عناوین پایان نامه های موجود ( ۱۳٩٢/۳/۱٧ )
» تدریس درس آمار ( ۱۳٩٢/٢/٢۳ )
» تدریس SPSS ( ۱۳٩٢/۱/۱۸ )
» دانلود پایان نامه روانشناسی و علوم تربیتی ( ۱۳٩٢/۱/۱۸ )
» تحلیل مسیر ( ۱۳٩۱/۱۱/۱٠ )
درباره ما
انجام کارهای آماری با نرم افزار...
ایجاد کننده وبلاگ : علی غفاری

آمار سایت