LOGO

سنجش و اندازه گیری (روانسنجی)
انجام کارهای آماری با نرم افزار...
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

آزمون های سلامت

مهمترین ویژگی انسان توانایی خودآگاهی است. هر انسانی می تواند علاوه بر توجه به محیط بیرونی با نگاه اندیشمندانه به درون خود نگاه کند و جنبه های مختلف درونی خود را بشناسد. افراد سالک و خداجوی و مشاهیر روانشناسی بزرگ با همین تحقیق و تفحص در درون است که به درک بهتری از خود و انسان می رسند. همه انسانها به درجاتی علاقه به شناختن خود دارند و از این که توانمندی های درونی خود را بشناسند هیچگاه خسته نمی شوند.

اما در عین حال شناسایی درون بسیار دشوار و پیچیده است. همه انسان ها علاقه دارند که خود را با دیگران مقایسه کنند و بدانند که کیستند و دلیل رفتارها و احساسات خود را درک کنند. بر همین اساس پرسشنامه هایی زیادی در خصوص مسائل روانشناسی و جسمی تهیه می شوند که همواره طرفداران زیادی نیز دارند. 


اگرچه این آزمون ها از منابع علمی معتبر استخراج شده اند اما اصلا نمی توان گفت که این آزمون ها هیچ عیب و ایرادی ندارند و دقیقا همانچه که شما هستید را گزارش می کنند. اما این آزمونها از معتبرترین ها براساس دانش امروزین هستند و در گوشه و کنار جهان توسط پزشکان و روانشناسان زیادی مورد استفاده عملی قرار می گیرند.سوما اینکه برای تایید نتایچ آزمونها اولا سعی نکنید نتیجه آزمون را حدس بزنید یا از اینکه همه پاسخ ها را غلط و یا درست زده اید، نگران شوید و سعی کنید گزینه متفاوتی با آنچه به نظرتان می رسد از ترس نتیجه غیردلخواه انتخاب کنید. دقت نمایید که همه سوالات یک آزمون پاسخ صحیح یا غلط ندارند و برخی سوالات نمرات متفاوتی با هم دارند. خلاصه کلام اینکه با خود صادق باشید و اگر آزمونی خویشتن شما را به گونه ای نمایاند که انطور نیستید؛ دو باره آزمون را انجام دهید و اگر نتیجه تکرار شد؛ به خود بیایید و سعی نمایید که به نتیجه آن بی توجه نباشید و سعی کنید به رفتار خود بیشتر دقت نمایید. شاید که نتیجه آزمون صحیح باشد؟! 

انواع آزمون های شخصیت و سلامت

آزمون های سلامت:
برچسب ها : آزمون، شخصیت، سلامت، تست
» آزمون های سلامت ( ۱۳٩٤/۱٢/۳ )
» آزمون T هتلینگ ( ۱۳٩٤/۱٠/٢٩ )
» شعر عاشقم ( ۱۳٩۳/۱٢/۱٩ )
» لیست پرسشنامه های موجود ( ۱۳٩۳/٢/۱٩ )
» نگرش سیستمی ( ۱۳٩٢/۱٠/٢۳ )
» عناوین پایان نامه های موجود ( ۱۳٩٢/۳/۱٧ )
» تدریس درس آمار ( ۱۳٩٢/٢/٢۳ )
» تدریس SPSS ( ۱۳٩٢/۱/۱۸ )
» دانلود پایان نامه روانشناسی و علوم تربیتی ( ۱۳٩٢/۱/۱۸ )
» تحلیل مسیر ( ۱۳٩۱/۱۱/۱٠ )
درباره ما
انجام کارهای آماری با نرم افزار...
ایجاد کننده وبلاگ : علی غفاری

آمار سایت